Také vám připadá, že čím více jste nezávislí a svobodní, tím více vás to přitahuje k podobně smýšlejícím lidem, a toužíte po jejich přítomnosti. Je to celkem logické, neboť právě svoboda a nezávislost činí člověka šťastným, když ví, že si sám dovede poradit, spolehne se na své vlastní schopnosti a síly, a může se pak sdílet s někým dalším, kdo je rovněž šťastný. Některé závislosti vedou dokonce až ke zdravotním problémům (drogy) a jiné nám mohou přivodit existenční starosti, kupříkladu dodavatelé energie.

interiér domu

Jednou z prvních věcí, které řeší rozumní lidé ve snaze pořídit si vlastní bydlení, je právě ona energetická soběstačnost. Představte si situaci (a rozhodně vám ji nechceme predikovat), že si pořídíte nový byt (a poměrně drahý vzhledem k tomu, jaké jsou dnes ceny bytů), a vzápětí dojde k energetické krizi nebo nějakému kolapsu rozvodné sítě vedení vysokého napětí nebo dodávky zemního plynu či pitné vody z vodovodního řadu.

bosá dívka na zahradě

Lidé, žijící mimo tento okruh, například právě v mobilním domě MD Platinum 2 Lavaro House, s vlastní zahradou, mohou být, jak se říká, nad věcí, jestliže jsou prozíraví a pamatují trochu na „zadní kolečka“. Tehdy se vyplácí investovat do vlastní studny, do vlastních solárních systémů pro výrobu elektřiny a ohřev vody, a do vlastních zásobníků čistého propanu nebo propan-butanu pro kuchyňské účely. Tehdy vás zasáhnou jakékoli problémy s energiemi v minimální míře, anebo nejlépe vůbec.

A pokud se domníváte, že mobilní domy jsou jen „sardinky na kolečkách“, tak se běžte někdy podívat do vzorového domu, abyste měli přesnější představu. Celoročně obyvatelné objekty jsou zateplené a velmi komfortní a se sardinkami to opravdu nemá nic společného. Jsou to v podstatě nízkoenergetické a nízkonákladové stavby, jen s tím rozdílem, že jsou montované v hale, a nikoli přímo budované na místě.