V České republice se obchoduje hned na dvou burzách – Pražské burzy a RM-SYSTÉM. Pro mnohé zkušené obchodníky je však česká burzovní sféra malá a raději investují v zahraničí. Pokud tedy od investování čekáte více a český trh pro vás není dostačující, není na co čekat. Na zahraničních burzách je možné investovat elektronicky prostřednictvím licence. Není žádnou novinkou, že v zahraničí investuje řada českých obchodníků s cennými papíry nebo se zajímá o obchodování s opcemi.

růst a propad

Kde se s akcemi dá obchodovat?

Obchodování s akcemi nebo cennými papíry je velmi složitý proces, kterému se rozhodně nemůže věnovat každý. Se zahraničními akcemi je možné pracovat na zahraničních burzách jen za předpokladu, že patříte do uzavřené komunity investorů v dané burze. Obchodovat tak můžete s České republiky nebo mít partnera, který pro vás investuje v zahraničí.

Jak tedy začít obchodovat s akciemi?

Velkým přínosem jsou v tomto ohledu tréninkové programy, kde si můžete vyzkoušet svět investování nanečisto. Je také zapotřebí přečíst řadu publikací a objasnit si alespoň základní principy obchodování na burze. Existuje i řada kurzů, která vás s touto problematikou dokáže seznámit.

muž u počítače

Pokud už jste si více méně jistí, je možné zkusit již zmíněnou jednu z českých burz, jejíž problematika vám bude přeci jenom bližší. Dříve, než se rozhodnete pro konkrétní investici, si dobře promyslete, co od ní vlastně čekáte. V jakém časovém horizontu budete investovat a jak velké riziko je pro vás ještě únosné. Mít dobrý čich je v případě investicí velkou výhodou. Dobrý čich na investice však ještě není zárukou vysokých zisků. Mnozí se velmi rychle nechají strhnout vlnou emocí, které jsou v odvětví investování nepřítelem. Pokud vás totiž budou ovládat, ve výsledku můžete daleko více ztratit než získat. Přesto je dobré umět občas zariskovat.