I když asi není klasické modelářství tak populární jako dříve, protože mnoho dětí v dnešní době věnují volný čas moderním technologiím ať už jsou to počítače nebo mobily. I přes to se najdou nadšenci pro tento krásný koníček. Přeci jen je lepší si slepit nějaký hezký tank, z kterého je mnohem větší radost, než z bezvýznamného sledování například Facebooku.

školní pomůcky

Začátek

K tomu, abyste začali s modelářstvím nepotřebujete zázraky, jen nějakou tu šikovnost a trpělivost. Přeci jen s některými malinkatými dílky je to horor, ale k těm se dostanete až budete trochu pokročilí. A díky tomu se dostáváme k první části, a tou je výběr modelu. Ideální na začátek je si vybrat nějaký model s větším měřítkem a ne příliš mnoha díly. Také bych nedoporučil některá letadla, která jsou obecně složitá. Ale zároveň si vyberte model, tak aby se Vám líbil. U mě to byl například tank T-72 B. Tak základ máme a teď zbývá jen pár potřeb. Určitě zakupte lepidlo, kterého by Vám mělo stačit nejmenší balení. Dál je potřeba pilník, pinzeta a nějaké ty modelářské kleště/nůžky. Nemusí být speciální, ale musí s nimi jít dobře ucvaknout jednotlivé dílky. V dobrém modelářství Vám určitě poradí, takže nemějte strach. Nakonec budete ještě potřebovat barvy na natření.
maketa vrtulníku

Stavba

Po rozbalení modelu najdete v krabici návod na to, jak daný model skládat. Nepřeskakujte jednotlivé kroky! Teď vezmete kleště a daný dílek uštípnete. Doporučuji ho ustřihnout kousíček dál a zbytek zabrousit jemným pilníkem. A potom můžete jednotlivé dílky slepovat k sobě, ale dejte si pozor, protože modelářské lepidlo zasychá během pár vteřin. Na stůl je dobré si dát podložku a vzít libovolný ubrousek na utírání lepidla. Takto postupně slepíte celý model a už jen zbývá celý namalovat.

 

Není to nijak složité, jen to chce svůj čas. Později se začnete zdokonalovat a můžete přecházet na složitější a menší modely.