Na trhu je dostupných spousta nejrůznějších produktů a doplňků stravy, kterými můžete vylepšit svoje zdraví. Velkou roli v oblasti zdraví mají také tzv. zelené potraviny, mezi které patří například řasa chlorella a spirulina, smrkové výhonky, mladá pšenice, mladý ječmen, nopal nebo alfalfa a další. Jsou známé pro svůj obsah cenných živin a látek prospěšných pro lidský organismus.

čaj matcha

CHLORELLA

Tato sladkovodní řasa má neblahé účinky na lidské zdraví. Tato nutričně bohatá řasa má vysoký obsah železa, dále obsahuje chlorofyl, vitamín C a B12, vlákninu, mastné nasycené kyseliny a aminokyseliny. Díky obsahu cenných látek má chlorella vysoké antioxidační vlastnosti, posiluje imunitní systém, napomáhá odbourávání a spalování tuků, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zlepšovat paměť a činnost mozku a také pomáhá bojovat proti chudokrevnosti.

SPIRULINA

Spirulina má vysoký obsah cenných bílkovin. Obsahuje také výrazné množství chlorofylu. Dále je bohatá na vitamíny skupiny B, vitamín C a D. Napomáhá ke zvyšování obranyschopnosti a urychlení hojení ran. Pozitivně také působí na stav ledvin.

SMRKOVÉ VÝHONKY

Smrkové výhonky vynikají svou léčivou silou. Mají protizánětlivé účinky, napomáhají k odhlenění a působí blahodárně při nachlazení. Ideální je použít smrkové výhonky ve formě sirupu.

MLADÁ PŠENICE

Sušený extrakt z mladé pšenice má příznivý vliv na trávicí systém, pozitivně působí na obranyschopnost organismu, zpomaluje proces stárnutí buněk a má také pozitivní vliv na plodnost.

MLADÝ JEČMEN

Nápoj z mladého ječmene odstraňuje překyselení organismu, dodává tělu důležité živiny jako jsou bílkoviny, aminokyseliny a minerály. Výrazně také posiluje imunitní systém.

ostropestřec mariánský

Valná většina jich patří mezi superpotraviny, tedy takové, které vynikají svým vysokým obsahem cenných a zdraví prospěšných látek. Pokud chcete tedy udělat něco prospěšné pro vaše zdraví, rozhodně se vyplatí, zařadit některé z výše uvedených produktů do vašeho jídelníčku.