Svůj majetek prostě chránit musíte. To je bez debat!
I když si myslíte, že nemáte žádné mimořádné lukrativní zásoby materiálu, které by mohly přilákat nějakého toho lapku, přesto si nechte kolem svého majetku nainstalovat několik sodíkových výbojek https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/, které určitě zabrání nepřijatelnému vniknutí na Váš pozemek.

lampa u silnice

Světlo jako zábrana.
Víte, když půjde o nějakého zloděje začátečníka, můžete kvalitním osvětlením zabránit tomu, aby dostal chuť podívat se do Vašich dílen, co by si tak mohl eventuálně odnést. Blikající světýlko, které se dá nazvat bludičkou Julií, Vám určitě proti zlodějům nepomůže vůbec. Ale kvalitní sodíková výbojka dokáže být dokonalou prevencí proti myšlence něco protizákonně odnést.

Co se stát klidně může.
Zkuste se zamyslet nad tím, že byste se do takového osvětlení nepouštěl. Jak by to mohlo dopadnout? A to nemusíte myslet na katastrofální scénáře. Stačí, když se zloději nebude líbit, co ve Vašich dílnách najde. Nebude se mu nic pořádného hodit. Nenajde nic, co by mohl výhodně finančně zhodnotit. Bude vzteklý, že tolik riskuje, a přitom pro nic za nic. V tu chvíli Vám může nadělat mnoho škody, protože se z něj rázem stane bohapustý vandal!

Investujte do osvětlení bez mrknutí oka.
Jen kvůli tomu, že se Vám nechce investovat do úžasných sodíkových výbojek v areálu, můžete přijít na mizinu jen tím, že budete muset investovat do nových strojů, ale i dveří, možná i oken. Do zařízení dílen vůbec.

stará továrna

A to by se Vám určitě nechtělo. Samozřejmě, že můžete být napojeni na pult bezpečnostní agentury, ale ta Vám určitě poradí, že bez osvětlení riskujete mnohem víc!

Nemusíte se obávat, že provozní náklady spojené se sodíkovými výbojkami Vás budou děsit, kdykoliv nastane tma. Nebo že budete muset každou chvíli měnit osvětlení, protože brzy nastane konec jejich životnosti. Tak to není. Popovídejte si o tomto typu osvětlení s odborníky a uvidíte, že budete spát v klidu.