Všechny barvy od nejjemnější  až po tmavé tóny, vytvářejí na vlasech kromě zajímavých barevných efektů také vysoký lesk. Také hena zvyšuje lesk, protože stmeluje povrchovou šupinatou vrstvu vlasu, takže vlas pak lépe odráží světlo. Mimoto existují gely, vlasová tužidla, vosky a laky obsahující neutrální pigmenty, které účesu dodají potřebný lesk. Obecně platí, že čím jsou vlasy zdravější, tím mají hladší povrch a tak lépe odráží světlo.

fialové rty


Úprava účesu fénem


Drsným kartáčem projíždíme vlasy odspodu a fénujeme je tak, aby vzduch foukal vždy od kořínků směrem ke konečkům. Jen tak zůstane šupinatá vrstva vlasů uzavřená a může dokonale odrážet světlo.


Sto tahů kartáčem je klasický prostředek k vytvoření lesku na suchých vlasech. Denní kartáčování rozmístí ve vlasech přirozený tuk pokožky na hlavě a vyhladí tak šupinatou vrstvu vlasů.Důležité je používat kartáče jen z přírodních materiálů. Nejlepší kartáče na vyfoukávání jsou kartáče s dlouhými zaoblenými plastikovými štětinami. Dobře zachytávají vlasy a propouštějí do nich při fénování hodně vzduchu, to pomáhá při tvarování účesu a zajistí tím jeho trvanlivost.
kudrnatá holka v kabátě


Vlasová kúra


Vlasové kúry vyplňují mezery a otvory v šupinaté vrstvě vlasu potřebnými látkami, vyhlazují povrch a tvoří ochranný plášť, který chrání vlasy před škodlivými vlivy prostředí. Tím vytvářejí předpoklady pro zvýšení lesku vlasu. Pohodlné jsou kúry ve ve spreji, které před použitím stačí krátce protřepat a nanést potřebné množství do vlasů a promasírovat.


Speciálním šamponem, který zbaví vlasy všelijakých nečistot a zbytků látek, je dobrým základem pro vlasové přípravky všeho druhu. Má navíc příjemné účinky po , kterých jsou vaše vlasy pružnější a mají bohatší objem.


Dobrý tip pro poškozené vlasy: smícháme pěnovou tónovací barvu, která je shodná s barvou našich vlasů, s jednou polévkovou lžicí vlasové kúry. Poté směs včešeme do vlasů a necháme působit asi deset minut, pak vlasy důkladně omyjeme.