Může se stát, že vás čtení jednoduše nebaví, nebo na něj nemáte skrz všechnu práci a povinnosti čas. Stále ale můžete poslouchat audioknihy, kterých najdete na internetu mnoho. Vše, co byste si přáli, najdete minimálně na jedné stránce. No a v dnešní době jich mnoho seženete i zadarmo, stačí vědět, kde hledat a trochu se snažit. Samozřejmě nečekejte, že tak seženete vše, na co si vzpomenete. Za něco si budete muset připlatit.

kniha se sluchátky

            Na Youtube najdete také část audioknih. Youtube je zadarmo, tudíž není co řešit. Některá videa jsou rozdělená do částí, záleží na délce knížky. Výběr ale není až tak bohatý, najdete zde nějaké základní knihy a zbytek je nedostupný. Spíše se zde natáčejí debaty ke knihám.
audioknihy a ucho

            Na stránce uloz.to najdete mnohem větší výběr. Nicméně je třeba hledat, musíte přesně vědět, jakou knihu chcete. Také je třeba mít trochu trpělivost a nevzdávat to po prvním špatném staženém souboru. Stejně tak se můžete pokusit použít vyhledávač. Narazíte na plno cizích stránek, kde se dá soubor stáhnout, ovšem pozor na viry a podobně.

            Online nabízí některé audioknihy rádio Wave. Najdete například Stařec a moře, většinou jsou opět vícedílné, ale to, co neseženete jinde, najdete možná zde. Rádio Wave má navíc velmi dobrou reputaci a kromě audoknih zde najdete různé pořady a podcasty. Případně se dozvíte něco o autorech knih. Navíc je důležitá část, a sice hlas osoby předčítající příběh, opravdu povedená.
police na audio knihy

            Nad hledáním audio verze zdarma můžete strávit opravdu dlouhou dobu. Ovšem například Google nabízí některé poměrně levné verze, které vás vyjdou výhodněji, než když je koupíte například na stránce Audiotéky. Pokud vaše hledání bude neúspěšné, nezbývá vám nic jiného, než investovat. Na některých webech si zaplatíte členství, a následně vás stojí knihy jen pár korun. Občas se ale vyplatí obětovat čas a začít číst pevnou vazbu, občas bývá cenový rozdíl až poloviční.