E-shop

Nalepovací obálka je nepostradatelná pro internetové obchody. Jedny z prvních e-shopů, které je začaly využívat masově v každodenních zásilkách zboží zákazníkům, byly specializované obchody s výpočetní technikou. Do obálky se jednoduše vložila faktura a nalepila na balík, který doručovala přepravní služba. Jelikož je obálka pevná, odolná vůči otěru, a při manipulaci s balíky ji nelze jen tak lehce protrhnout (pouze násilím a záměrně), stala se běžnou praxí, která vyhovovala i koncovým zákazníkům. Výhodou je rovněž extrémní pevnost lepicí vrstvy, která odolává působení vlhkosti, větru, vody, sněhu a námrazy. Jednoduše obálku žádné povětrnostní vlivy ani nezdeformují, ani nestrhnou. Nízkohustotní polyetylen, ze kterého se obálky vyrábí, odolává teplotám prostředí od -40 stupňů Celsia až do plus 65 stupňů.
vysokozdvižný vozík ve skladu.jpg

Logistické centrum

Lidé záhy zjistili, že jsou tyto obálky výhodné pro distribuci zboží, a další internetové obchody na sebe nedaly dlouho čekat. V současné době obálky doslova zaplavily trh a kromě e-shopů se objevují poměrně běžně i ve velkých logistických centrech. Můžete se s nimi setkat v pečlivě zabalených zásilkách na paletách, které putují mezi více přepravci, častokrát i napříč kontinenty. Tím, že odolávají povětrnostním vlivům, stejně jako obalový materiál, máte jistotu, že je zboží dobře zabaleno, a také označeno.
přepravní palety.jpg

Zahraniční přeprava

U zásilek, které putují za hranice, je naprosto zásadní, aby byly dobře popsány, a to způsobem, který je jednoznačný, a zároveň odolný vůči mechanickému poškození. Veškerá průvodní dokumentace (průvodka) musí být k dispozici na vnější straně obalu zásilky. Polyetylenový balicí materiál, zejména nafukovací sáčky a bublinkové fólie, také šetří náklady za dopravu, neboť se zejména u zahraničních zásilek platí za každý kilogram váhy navíc. Balík musí být dobře zabezpečený proti poškození a zároveň lehký a právě LDPE polyetylen se vzduchovými bublinami tyto vlastnosti splní naprosto dokonale.