Hypotéka bez registru je možná, avšak i taková hypotéka má své podmínky a úskalí. Je třeba fakt, že ji nedostane každý. Každý člověk musí splňovat určitá pravidla pro to, aby dostal hypotéku bez registru nebo jakýkoliv jiný úvěr. Tak například v prvé řadě člověk musí mít řádné zaměstnání, kam pravidelně chodí a má odpovídající plat, aby mohl logicky splácet hypotéku, kterou si vzal. Není to jen tak. Protože v dnešní době se musíte, i když nechcete, prokázat, že máte našetřeno na zbytek nemovitosti. Ano, zmiňuji slovo nemovitost, protože hypotéka je brána pouze na nákup nemovitosti nebo lze ji i za hypotéku opravit nebo něco k ní dostavět. Jedná se ale vždy o nehnutelné věci, což je právě dům, byt nebo chata. Ve většině případů banka taky zkoumá, jak jste v minulosti spláceli různé půjčky či úvěry. Ano, i na toto banka myslí.

Hypotéka slouží k nákupu nemovitosti

Chce si totiž ověřit, že jste řádný člověk, co plní do poslední koruny své závazky. Ovšem pozor. Toto platí, i když máte paušál a neplatíte ho tak, jak by měl být placen. Například pokud ho často platíte s měsíčním zpožděním nebo vám chodí neustále upomínky na zaplacení paušálu, tak i tak můžete mít problém hypotéku získat. Mě se toto stalo dvakrát.

Za hypotéku koupíte třeba dům nebo chatu

Brala jsem si malou půjčku, jednalo se jen o třicet tisíc korun. Plat mám k tomu velmi odpovídající, jsem trestně bezúhonná a v té době jsem žádnou jinou půjčku neměla. Takže jsem podle sebe byla úplně ideální kandidát na půjčku. Ovšem si zjistili, že pravidelně neplatím paušál, svůj závazek. Byla jsem z toho v šoku, co vše se nedozví a co taky vadí. Musím říct, že jsem měla nahnáno, protože peníze jsem nutně potřebovala na nový notebook, který jsem potřebovala na homeoffice. Naštěstí ale paní mi vyhověla. Pochopila, že paušál platím, ale prostě jen zapomínám ho platit včas. To samé i synovi obědy. Platím, ale taky pozdě. To se stává. A pokud vás hypotéka zajímá, klikněte na náš web.