Na internetu se dá dělat s trochou nadsázky úplně všechno. Můžete se s jeho pomocí zamilovat, najít si přátele nebo hledat informace, které vás zajímají. Ne nadarmo je na tomto vynálezu závislých stále více a více lidí. Připojení k celosvětové síty není v současnosti pouze doménou stolních počítačů nebo notebooků, ale také mobilních zařízení typu telefon nebo tablet. Ne vždy je však připojení dostatečně kvalitní, aby se dal internet používat. V kavárně nebo na nádraží se dá pochopit, že jsou problémy s konektivitou, ale pokud si za připojení platíme doma nebo ve firmě, mělo by být stabilní .

buletin

Bohatý výběr

Pokud nežijete na úplné samotě někde v divočině nebo v horách, určitě máte v dosahu alespoň jednu firmu, která poskytuje internetové připojení. Ve větších městech nad dvacet tisíc jich ovšem bývá mnohem více, často i pět nebo šest. Když nemáte na výběr a zároveň internet mít doma chcete, musíte si chtě nechtě vybrat poskytovatele, který se v dané lokalitě nachází. Je-li jich ale více, zjistěte si o nich první poslední. Je totiž důležité, jaké služby nabízejí. Primárně se zaměřte na rychlost a cenu. Ta by měla odpovídat dnešním standardům, Měla by se pohybovat okolo tří set až pěti set korun na měsíc za základní služby. Záleží samozřejmě na tom, kde bydlíte. Tam, kde je vyšší konkurence, tam jsou ceny obvykle nižší než na místech, kde je pouze jediný provider.

internet

K hraní
Obvykle základní připojení stačí. Dnes je již dostatečně rychlé na to, abyste mohli pohodlně procházet světem internetu bez toho, aniž byste museli čekat desítky vteřin na načítání jednotlivých stránek. Patříte-li ale mezi vášnivé hráče on-line her nebo běžně stahuje velké množství dat, je lepší si připlatit a objednat si nadstandardní rychlost. S tou bude hraní daleko plynulejší a stahování také bude trvat daleko kratší dobu.