Funkční prádlo je pro všechny sportovní aktivity nezbytné. Vyhnete se nepříjemnému převlékání zpocených triček. V minulosti by se nám o prádle s těmito vlastnostmi mohlo jen zdát. V dnešní době, kdy trh nabízí velké množství těchto sportovních oděvů, měli byste je do šatníku zařadit, pokud se alespoň občas vydáte na nějakou tůru.

cyclist-1782947_1920

Při výběru sáhněte raději po renomované značce, kde máte jistotu, že funkční prádlo bude kvalitní. Nabídkou kvalitního funkčního oblečení vás jistě nezklame švédská značka craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/59-1-TERMOPRADLO-1-VRSTVA. V nabídce najdete širokou škálu oblečení pro muže i ženy. Funkční spodní prádlo, trika, kalhoty i drobné doplňky jsou vyrobeny z kvalitních syntetických materiálů s výbornými termoizolačními vlastnostmi. Syntetické materiály jsou lehké. Plusem je téměř nulová nasákavost. Odolné jsou vůči bakteriím, proto je mohou nosit také alergici.

young-woman-2699780_1920

Funkčnost oblečení je postavena na správném vrstvení oděvu. Jen tak využijte potenciál tohoto oblečení. První vrstva by měla odvádět pot od těla. Druhá vrstva udržuje optimální tělesnou teplotu. Třetí vrstva vás ochrání před nepřízní počasí. Nezapomeňte i na vhodný výběr spodního prádla. Důležitý je správný výběr velikosti. Prádlo by mělo přiléhat na tělo, ale zároveň by nemělo být příliš těsné. Protože funkční prádlo nepatří mezi levné oblečení, měli bychom se o něho správně starat. Udržíme tím i zachování funkčnosti. Protože se ve funkčním prádle více potíme, měli bychom ho pravidelně prát, abychom zabránili množení bakterií a zápachu. Praní funkčních oděvů má svá pravidla. Prádlo neperte při vysokých teplotách. Postačí 40°C. Nepoužívejte aviváž ani ho nevkládejte do sušičky. Před praním oděv obraťte na ruby. Zapomeňte na žehlení. Držte se piktogramů na cedulkách přišitých na oděv.

Kdo dává přednost čistě přírodním materiálům, ať sáhne po vlněném prádle. Nejčastěji je toto prádlo vyrobeno z Merino vlny.