Mít bazén je krásná věc, jenomže se o něj musíme také starat. Rodinný dům se zahrádkou, k tomu rozhodně nějaký ten bazén patří. Právě tito lidé jsou zvyklí chodit ven, neustále zvelebovat venkovní prostředí okolo domu a moc dobře ví, že se musí o všechno postarat, takže jim nedělá žádný problém, když musí běhat i kolem bazénu. Jenomže to není jenom o běhání, ale samozřejmě především o koupání! Bazénová údržba totiž není nijak složitá, sami po pár dnech uvidíte, jak je to jednoduché.

Pokud jste si vybrali nadzemní typ bazénu a chcete si ho pořídit, tak je velice důležitá již příprava a instalace bazénu. Je potřeba vybrat správné místo a srovnat terén. Dalším důležitým úkolem je chránit dno před protržením, protože pak by vám unikala voda z bazénu a to si rozhodně nikdo nepřeje.

A právě od toho jsou zde připraveny podložky pod bazén.

plavky pláž

Podložky pod bazén neboli jinak řečeno geotextilie jsou zde od toho, aby chránily dno bazénu před nepříjemným protržením. Možná budete chtít bazén kousek zakopat do země, i to je možné, nebo jen částečně odkopete svah či drny a tvrdou hlínu. Jakmile to uděláte, je na řadě písek, aby bazén stál na rovné a měkké ploše. Na něj už přijde právě geotextilie, která má vysoce účinné vlastnosti, je antibakteriální, brání prorůstání trávy a dalšího plevelu, chrání dno bazénu před protržením, takže plní svou velice důležitou funkci, aniž byste o ní nějak zvlášť věděli. Navíc má dlouhou životnost a brání plísni i bakteriím v množení.

Verzi si můžete vybrat podle velikosti vašeho bazénu. K dispozici je ovál nebo kruh o různých rozměrech, například průměr 2,5 m, 3,6 m, 4,6 m, takže si i velikost podložky můžete přizpůsobit podle velikosti vašeho zařízení.

sprcha žena

Tato podložka odděluje dno bazénu od terénu, ve kterém se mohou nacházet ostré nebo hranaté předměty. Ty by snadno mohly poškodit plachtu, a proto tato geotextilie brání mechanickému poškození. Díky tomu si budete moci celou sezónu (i několik dalších), užívat svůj vysněný bazén naplno bez omezení nebo nežádoucího protržení!