Potřebujete pouze nůžky, papír, lepicí pásku a dostatek trpělivosti. Nejedná se však o složitou disciplínu, kterou zvládnete pouze se speciálním kurzem. Na internetu je stovky návodů, jak vyrobit 3d přání k narozeninám, my si však popíšeme jeden konkrétní návod, který se řadí mezi ty nejméně náročné jak na zručnost, tak i na čas.

časová náročnost

Postup

  1. V prvé řadě budeme potřebovat několik barevných papírů, které přepůlíme na půl a nůžkami rozstřihneme tak, abychom vytvořili 2 formáty o velikosti A5. Tento proces ještě dvakrát zopakujeme, nyní se však obejdeme bez nůžek. Papír tedy dvakrát přehneme do formátu A7. Takto připravených papírů budeme potřebovat přesně sedm.

  1. Vezmeme si jeden z připravených papírů a stranu, která je schopna se otevírat, ohneme na druhou stranu tak, aby vznikla jakási šipka potom, co ohneme i druhou stranu papíru. Ohnutá část vytvoří rovnoramenný trojúhelník. Vrchol trojúhelníka opět přeložíme tak, aby vznikl pravoúhlý trojúhelník, a to samé uděláme i na druhé straně.

  1. Nyní si připravíme předmět s kulatým dnem, například skleničku. Položíme ji na místo, kde jsme ohnuli strany papíru a obkreslíme ji tak, aby po ustřižení vznikl kužel. Celý proces opakujeme se všemi šesti zbylými papíry.

  1. Nyní papíry rozložíme a odstřihneme jeden z větších trojúhelníků. Sousedící trojúhelníky slepíme k sobě, aby jeden překrýval ten druhý. Vzniklé květy přeložíme napůl tak, aby tvořili 4 oblouky, z nichž jsou dva po stranách poloviční.

vánoční papír

  1. Na dva květy umístěte oboustrannou lepicí pásku tak, aby ležely na středním záhybu a na dvou sousedících. Dalším dvěma nalepte pásku na středový ohyb a pouze na jeden sousedící. Další pár bude přelepen pouze na bočním ohybu a zbývající květ bude prázdný. Jestliže máte vše polepené, začněte květy slepovat k sobě vždy tak, aby se dotýkaly pouze jedním přehybem. Nejprve použijte květ s třemi místy lepení jako základnu, poté použijte květy s dvěma místy lepení, opět květ se třemi místy lepení následovaný květy s jedním místem lepení. Nakonec použijte květ bez známky lepení. Nyní stačí nalepit hotovou kytice na papír z obou stran.