Člověk nejednou v průběhu života zjistí, že potřebuje peníze, které ale nemá. Někdy může jít o pár korun, někdy ale klidně i o obří sumu. A zatímco s pár chybějícími korunami není složité to nějak vyřešit, u velkých částek už tu problém je. Ty se nedají narychlo zajistit tím, že si člověk zkrátka dočasně utáhne opasek, ty se zpravidla nedají ani v krátkém časovém úseku vydělat. Takové velké peníze se prostě musí v případě potřeby vypůjčit.

ležící peníze

Když si pak člověk hodlá půjčit větší sumu, nejednou zjistí, že o něj finanční instituce zrovna nějaký mimořádný zájem neprojevují. Banky nesvěří takové velké peníze, jaké jsou například potřeba ke koupi nemovitosti nebo k investování do soukromého podnikání, jen tak někomu, ty chtějí záruky a akceptují jedině takzvaně bonitní žadatele. Tedy ty, kdo mají abnormálně vysoké příjmy, skvěle vypadající daňová přiznání, registry dlužníků bez negativních záznamů a podobně. A z toho vyplývá, že i když dotyčný žadatel ony velké peníze skutečně urgentně potřebuje, raději se mu tu už preventivně nevyhoví, žádost se zamítne. Pro banky je to příjemnější než riskovat ztrátu vypůjčeného jmění.

A ti, kdo chtějí přesto uspět a ony peníze získat, tak obvykle skončí u nebankovní společnosti. Protože zde nabízená nebankovní americká hypotéka Fahd skýtá možnost uspět i těm, kdo nejsou zrovna ideálními žadateli. Ačkoliv ani zde se neriskuje, i zde chce mít poskytovatel jistotu, že dostane své peníze zpět.

eura a dolary

U oné nebankovní hypotéky se ale poskytuje záruka splácení ve formě zástavy nemovitosti, a to dává možnost obejít se bez kladení si přísných požadavků. A proto si u takové hypotéky přijdou na své i ti, jimž by možná nikde jinde štěstí nepřálo. Zde půjčí lidem klidně i velké peníze, a to za optimálních podmínek. Protože ona zastavená nemovitost je jistota. Jistota, že tu budou obě strany spokojené.