Čaj je velice oblíbený nápoj napříč různými kontinenty. Existuje dlouhá řada různých druhů čajů, stačí si jen vybrat a pak už si můžete vychutnávat teplý šálek vašeho oblíbeného čaje. Pokud i vy patříte mezi milovníky čajů a upřednostňujete právě čaje v pitném režimu a zrovna toužíte po změně, pak je čas vyzkoušet báječný čaj Rooibos, který je dostupný v různých variantách a kterým zároveň také podpoříte vaše zdraví.
čaj s citronem

Tento čaj seženete v sáčkové i v sypané podobě, čistý Rooibos nebo také s různými příchutěmi. V případě pití tohoto chutného čaje můžete tedy dostatečně experimentovat a střídat různé druhy. Díky tomu se vám tak Rooibos, což v překladu znamená „červený keř“, jen tak neomrzí.
rooibos tea

Pozitivní účinky čaje rooibos na naše zdraví:

·         vysoký obsah minerálních látek – železo, měď, vápník, hořčík, sodík, zinek, draslík

·         vysoký obsah vitamínů – vitamín C, vitamín E

·         vysoký obsah antioxidantů

Největší výhodou rooibosu je to, že neobsahuje kofein, můžete si ho tedy vychutnat kdykoliv během dne, a díky absenci kofeinu je také vhodný i pro děti nebo pro těhotné.


§  Jeho pití vám také může pomoci v případě, že trpíte nespavostí, bolestí hlavy nebo také při ekzémech a alergiích. Zároveň také posílíte váš imunitní systém. Jeho pití má také preventivní účinky proti kardiovaskulárním onemocněním a rakovině. Byl prokázán i pozitivní vliv na plodnost.
čaj caddy


§  Pozitivní účinky má nejen při pití, ale také při vnějším používání. Působí totiž protizánětlivě a pomáhá tak při ekzémech nebo opruzeninách. Lze postižená místa potírat nebo vyzkoušet rooibosovou koupel.

Pitím tohoto lahodného a voňavého čaje tedy nejen podpoříte vaše zdraví, ale zároveň také můžete pomoci různým obtížím. Vychutnejte si šálek tohoto chutného a lahodného čaje kdykoliv jen máte chuť a udělejte tím něco dobrého pro vaše zdraví.