3D tisk můžeme využít při výrobě mnoha věcí a součástek, což jenom potvrzuje jeho široké uplatnění. Součástky si můžeme nechat vyrobit přes zakázkový tisk.

3D tisk z plastu

Přesné součástky

Plast se dnes používá poměrně v hojné míře, protože má řadu výhod. Oproti kovu se dá dosáhnout mnohem nižší ceny výrobku, což přijde vhod. Navíc plast má své speciální vlastnosti. Tou první je odolnost proti rzi, takže nemusíme řešit antikorozní nátěr či úpravu povrchu a tak dále. Za určité teploty se dá velmi dobře tvářet, protože se může třeba vstřikovat do forem, kdy můžeme v sériové výrobě dosáhnout všemožných tvarů za velmi dobrou cenu.

3D tisk

Může se hodit i jejich pružnost. S pevností je to horší než u kovu, a proto pro velká namáhání tento materiál není úplně vhodný. Takže u dané součásti je vždy nutné zvážit, který materiál bude nejvhodnější, přičemž musíme hledět i na cenu a odolnost, protože jistě nechcete, aby se Vám po pár použitích rozpadl. Sami se můžete podívat kolem sebe a zjistíte, že plastových výrobků je kolem nás spousta. Samozřejmě je potřeba recyklace, abychom zbytečně nezatěžovali naši planetu.

Zakázkový tisk

Pro tento typ tisku potřebujeme mít vhodné vybavení, tiskárnu a umět na ní programovat. Pokud Vás bude programování bavit, tak sami uvidíte, že se do něj časem dostanete a budete stále moci vyrábět složitější a složitější výrobky. Jestliže nemáme možnosti vytisknout danou věc, tak není problém, protože je tu 3D tisk Ostrava, který se zabývá právě touto technologií.

3D tiskárna

Buď firmě zašlete model požadovaného výrobu, nebo jim sdělíte nějakou představu či skicu a ona Vám vyjde vstříc. Zvolí také vhodných materiálů, protože jich je více, takže produkt bude mít vhodné vlastnosti. Ceny se liší, protože záleží na materiálu a dalších faktorech, ovšem můžeme říct, že jedna hodina, kdy probíhá 3D tisk stojí 70 Kč. Nutno počítat s tím, že rozměrnější a složitější tvary trvají vytisknout delší dobu. To vše můžete probrat s firmou, která se postará o to, abyste s výsledkem byli plně spokojeni a dělal Vám radost.