Jedná se o nejčastější typ společnosti, kdy se všichni vstupující rozhodli společně podnikat a také za kterou budou všichni společně ručit. Ovšem pouze do výše základního kapitálu, který jsou povinni všichni vložit ihned při zakládání. I v tomto se zákony hodně změnily a dnes se může vložit kapitál o pouhé 1,- Kč. Na druhou stranu, pokud se složí vyšší kapitál, tak tím samozřejmě vzroste větší důvěryhodnost firmy na trhu.
kolektivní práce.jpg
Dokonce může být i libovolný počet jednatelů a v dnešní době se nemusí jednat ani o skupinu lidí, stačí pouhý jeden člověk. Pokud se společnost bude skládat z větší skupiny lidí, pak je důležité podíl na řízení společnosti a i stejným způsobem výdělek, zaznamenat ve smlouvě, aby později nedocházelo k nedorozumění a neshodám. Založit s.r.o. – společnost s ručením omezeným, je daleko složitější, než když si fyzická osoba otevře nějakou živnost, přesto existuje v dnešní době jednoduchá cesta. Svěřit se do rukou do profesionálů, kteří budou přesně vědět, jak rychle založit společnost.
plán podnikatelky.jpg
Výhody podnikání
1. Pokud je výběrové řízení na zakázku, tak se ponejvíce upřednostňují tyto společnosti, fyzická osoba má daleko více ztížené podmínky pro účast.
2. Kapitál je v podstatě tak nízký, že není potřeba si vyřizovat úvěr nebo vkládat veškerý osobní majetek. 1,- Kč nalezne snadno každý.
3. Velká výhoda je, že každý vlastník má samozřejmě osobní majetek, ovšem ten je oddělený od podnikání. Tudíž, i když se například společnosti nebude dařit, nijak to neohrozí osobní vlastnictví.
Vypadá to dobře, ale je s tím moc papírování? Ano to je pravda. Když ale na to půjdete chytře a to se skutečně dá, jak založit firmu s.r.o. bez běhání po úřadech, tak i to pro vás bude pouhá formalita. Profesionální pomoc vám zajistí vše potřebné a ve velmi krátké době můžete realizovat své plány a čerpat veškeré výhody spojené s s.r.o. Zápis firmy do obchodního rejstříku je během 2-5 pracovních dnů.