Kdo pracuje dlouhé hodiny v kanceláři, ví o čem píšeme. Pracovat a vydržet s ostrými smysly u něčeho, u čeho naše samotná přirozenost vyzývá k lenosti je velmi obtížné. Správné vybavení kanceláře však může výrazně pomoci, zvláště pak, pokud to bude všechno prostorné a budete se tam cítit dobře. Kancelář především musí splňovat jeden základní předpoklad – musí se vám tam líbit, musíte se cítit uvolněně a musí to ve vás probouzet kreativitu, motivovat vás. Říkáte si, jak vás může kus bytu motivovat?
konferenční sál.jpg


Barvy


Někdy je barevná kancelář noční můra, někdy pěst na oko, někdy je to ten naprostý ideál. Měli bychom si zvolit barvy, které na nás mají pozitivní efekt. Pokud budeme mít kancelář celou v černé, zaručeně budeme větší bručouni, než když bude naše kancelář pěkně bílá jako sníh s občasnými doplňky v zelené barvě nebo třeba oranžové. Každý si může zvolit to, co chce, ale určité barvy mají na nás vliv, byť je máme rádi. Ostré barvy také nejsou dobré, protože vás dříve nebo později začnou leda tak píchat oči. Ale určitě byste neměli nechat místnost nezařízenou a nenamalovanou. Jednoduchost a prostornost.


Prostor


Pokud se chcete cítit volně, nesmíte mít každý centimetr čtvereční zaházený něčím. Přeplněná kancelář je chaos a v chaosu se špatně dýchá. Kupte si pár skříní, nějaké šuplíky, stůl, pár poliček, jedno či dvě kvítka a dvě židle a je to vše, co potřebujete. Zbytečně nekombinujte, protože jinak se z toho stane opravdový nepořádek. Abyste mohli v klidu pracovat, musíte být uvolnění, relaxovaní. A to se nestane, pokud na vás odevšad bude čouhat nějaký kousek papíru, vždycky se o něco praštíte, když se pohnete apod.
pracovník kanceláře.jpg


Rozložení nábytku


Pokud si dáte stůl doprostřed a za vámi i před vámi bude naprostá prázdnota, moc dobře se cítit nebudete. Zkuste si nábytek naaranžovat, tak jak se vám to líbí. A hned uvidíte, že se vám bude pracovat mnohem lépe. A pokud se jedná o kancelář už zařízenou? Nebojte se udělat alespoň drobné změny!