Bez kvalitní bazénové filtrace se neobejde žádný z domácích bazénů. Jedinou alternativou v údržbě čisté bazénové vody při absenci filtrace je její pravidelná výměna, což je u středních a větších bazénů ekonomicky neudržitelná možnost. A i u menších nádrží je podobné chování na pováženou. Mnohem šetrnější a finančně výhodnější možností je pořízení kvalitní bazénové filtrace v kombinaci s odolnou bazénovou plachtou a použitím spolehlivých přípravků bazénové chemie.
květ u bazénu.jpg

Výše uvedená trojice opatření spolehlivě zajistí, že voda ve vašem bazénu bude vždy na dobré úrovni a kvalitně vyčištěná bez obsahu nežádoucích mikroorganismů.

Základem prvkem, jak zajistit přijatelnou čistotu bazénové vody, je zabránit vniknutí nečistot do nádrže z okolí. V praxi to znamená pořízení kvalitní krycí plachty na míru velikosti vaší nádrže, kterou budete bazén zakrývat ihned po ukončení jeho použití. Zabráníte tak znečištění vody různými makroskopickými nečistotami jako je listí, prach anebo hmyz, ale také vniknutí různých mikroorganismů. Samozřejmostí by rovněž měla být přiměřená očista těla před tím, než do bazénu vstoupíte, abyste do vody nezanesli pot, prach a pyl, který ulpí na vašem těle. Ideální je použití sprchy těsně před vstupem do bazénu.

Dále je při péči o vodu v bazénu nezbytné využívat přípravky bazénové chlorové či bezchlorové chemie, které jsou účinné v boji proti nežádoucím mikroorganismům, jako jsou řasy a bakterie. Moderní přípravky jako jsou například multi tablety se zároveň dokážou postarat i o vhodnou hladinu oxidačního činidla, vodíkových iontů anebo o udržení vápenatých či hořečnatých iontů v kapalné podobě.
retro plavky.jpg

Ovšem v žádném případě se při údržbě bazénu neobejdete bez spolehlivé, výkonné bazénové filtrace. Tu je potřeba zvolit podle objemu vaší nádrže, stejně tak jako vybrat vhodnou náplň do filtrace, kterou se může stát buď zeolit či písek do bazénové filtrace.