Uklízet se musí, ať chceme nebo nechceme. Někomu ovšem menší nepořádek doma nevadí, jiného zase vytočí byť malinkaté smítko na podlaze. Vyžíváte se v absolutní čistotě a uklizené domácnosti, ale nemáte na uklízení příliš mnoho času nebo vás uklízení vůbec nebaví? Pak to chce dokonalý časový plán, abyste mohly všechno hravě zvládnout. Chce to dokonalou organizaci a časový plán. Pak si na vás nepořádek nepřijde a vy si budete moci užívat čistou a uklizenou domácnost podle vašich představ.
osuška v bubnu pračky.jpg

Naučte se veškerý úkliddomácnosti prakticky časově a co nejlépe rozvrhnout. Uklízení vás pak bude více bavit, protože vám půjde rychleji od ruky. Váš úklid se tak zefektivní a vy se budete moci radovat z dobře odvedené práce. Vaše domácnost se bude blýskat a zářit čistotou a vy získáte více času na odpočinek a čas strávený s rodinou nebo přáteli.

Vyplatí se to s úklidem nepřehánět, ani 100% čistota u vás doma nevydrží věčně, proto nebuďte na úklid tak náročná a ušetřený čas věnujte vaší rodině a blízkým, uvidíte, že budete spokojenější.

Věřte, že uklízení nemusí být nuda, naopak může být i zábava a vy při něm můžete snadno spojit příjemné s užitečným.
JAK SI ÚKLID ZPŘÍJEMNIT:

·         oblíbenou hudbou

·         sledováním filmu

·         rozvržením úklidu do několika časových bloků
vysavač na koberce.jpg

Sami uvidíte, když se tolik nebudete upínat k absolutně čisté domácnosti uleví se vám a získáte více volného času. Také správným a vhodným rozvržením jednotlivých úklidových činností budete mít vše rychleji hotovo. Důležité je také získat si k uklízení pozitivní vztah a nebrat ho jako nutné zlo. Vhodné je také zapojit ostatní členy rodiny, obzvláště učit smyslu pro pořádek děti už od malička.

Neupínejte se k absolutně čisté a dokonale uklizené domácnosti, která stejně neexistuje. Užívejte si volný čas a úklidu věnujte méně času než doposud, ovšem se stejným výsledkem. Nyní to pro vás bude hračka.