Bydlení je dnes velice drahé, ale neplatí to úplně všech formách. Pořád si můžete pořídit něco vlastního, co nebudete muset splácet až do vašich osmdesáti.

Vhodné bydlení i pro menší rodiny

Koupit si při dnešní cenách byt si nemůže dovolit úplně každý, zvláště bydlí-li v některém z největších českých měst. Ovšem nejen Pražané a další obyvatelé větších českých měst mají problém najít cenově zajímavé bydlení. Tato svízel sužuje prakticky všechny lokality naší země, a pokud nechcete bydlet v nějaké sociálně vyloučené čtvrtí, kam se bojí i policajti, budete si muset připlatit. A to nemálo. Ještě donedávna poskytovaly banky relativně slušné hypotéky, ale ani to už dnes není tak úplně pravda. Jak šly ceny nahoru, tak i banky už nedávají hypotéku každému, kdo si řekne.

Interiér domu

I to je důvod, proč se dnes bydlení v podnájmu stává stále větším standardem. Ovšem takovéto bydlení není příliš vyhovující. Nejenže stojí peníze, které byste měli správně dávat do vlastního bydlení, ale zároveň neposkytuje takovou jistotu, kterou by si člověk přál. Ovšem stále existuje naděje. Má podobu moderních mobilních domů Top-mobilnidomy.

Je pravdou, že i ony zdražily, ale je natolik, aby jejich koupě nebyla výhodné. Je sice pravdou, že o tomto typu obydlí kolují různé negativní zvěsti, ale takřka všechny jsou buďto smyšlené, případně se týkají dřívějších verzí, které byly všechno jen ne dokonalé. Kdo bude chtít bydlet ve svém za slušné peníze a zároveň nemá zájem rezignovat na pohodlí, respektive bezpečnost, ten by měl v nových mobilních domech najít zalíbení. Už dávno se nejedná o bydlení pro chudé, ale standard, který je na západě zcela normální.

Levné bydlení

Výhodná chatka

Skvělé na mobilních domech je jejich modifikovatelnost. Dají se snadno různé předělávat, takže není problém si ke svému domovu přidělat třeba hezkou terasu. A stojí to jen trochu práce a pár tisícovek. Některé modely dříve vyrobené navíc mohou sloužit i k jiným účelům, než je celoroční bydlení. Stále více lidí s vlastním pozemkem si je vybírá a předělává jako rekreační chatky. S dodatečným zateplením jsou použitelné i v zimních měsících, což v základní verzi rozhodně nejsou.