Ne, nadpis je trochu matoucí. Snadno a rychle to nepůjde nikdy. Ovšem s dobrou zahradní technikou je to o poznání snadnější a rychlejší.

·         Sekačka, se zdá být dobré řešení pro zahradu s trávníkem. Je celkem nemožné udržet trávník ve formě se srpem nebo kosou. Sekačky jsou elektrické i benzínové a výhody mají oba druhy. U elektrické odpadá starost s doléváním benzinu oproti tomu benzínová se dá využít na pozemky kde není přívod elektrické energie nebo pokud máte velkou zahradu.
zahradní zeď

·         Křovinořez, někdy se mu říká také motorová kosa, je určen k dosekání hůře přístupných míst kam běžná sekačka nedosáhne a hodí se pro sekání velmi dlouhé trávy. Není nezbytně nutný pokud svůj trávník udržujete, ale když máte chalupu kam zajedeme jednou za rok pak ho jistě využijete.

·         Drtič, skvělý pomocník tam kde jsou stromy a keře. Protože čas od času potřebuje zmladit každá dřevina je jeho pořízení velmi praktické. Použité drtivo se dá využít k topení či ho kompostovat a později využít jako ekologické hnojivo.

·         Kultivátor půdy, už se nehodí pro každého, avšak využije ho ten kdo má velkou zahradu kterou využívá především pro pěstování brambor a zeleniny. Kultivátor usnadní mnoho práce a bolavá záda související s rytím a prokypřováním půdy.

·         Vysavač listí, investice do toho druhu pomocníka se vyplatí pokud máte na zahradě několik ovocných stromů. Usnadní to práci s nekonečným hrabáním listí.

·         Elektrické nůžky, kdo je vlastníkem živého plotu neměl by s jejich pořízením váhat ani minutu, neudržovaný živý plot nepůsobí dobře, s tímto pomocníkem jde práce téměř sama.
sekání zahrady

S dobrými zahradními pomocníky se nám lépe pracuje. Jedinou jejich nevýhodou je že zaberou místo a na to bychom při jejich pořízení měli myslet. Zahradničení se s nimi může stát koníčkem který nám dovolí skvěle relaxovat a zapomenout na starosti všedních dní. Vybírat je můžeme ve specializovaných prodejnách i na internetu kde máme větší přehled o ceně a můžeme levněji nakoupit.