Moderním trendem této doby je si co nejvíce ulehčit jakoukoliv práci. V praxi to znamená, že jsme rádi, když za nás přístroje udělají co nejvíce práce a mi můžeme jenom odpočívat a relaxovat. Tento směr se samozřejmě dostal k přípravě kávy. Mnoho lidí kávu miluje a chce si ji dělat doma, ale klasické přístroje na přípravu kávy jim přijdou složitě, mnoho čištění, nesnadná obsluha. Zkrátka nic pro ně. Nově si tedy začalo mnoho konzumentů kávy kupovat kávovary na kapsle. Značek je několik, a dokonce bych řekl, že je jich čím dál více. Některé jsou známě, jiné zase méně. Svoje fanoušky si najde každá značka.
příprava kapučína 
Jednoduchá obsluha?
Pojďme se na věc podívat v rámci nás uživatelů. Takový kávovar je opravdu velice jednoduchý na obsluhu. Zvolíte si kapsle, které chcete (dnes již najdete nepřeberné množství) a jednoduše vložíte do přístroje. Zmáčknete většinou tlačítko dle velikosti nápoje, případně si nastavíte teplotu a množství vody ručně (záleží na typu) a káva se připravuje. Za chvíli máte plnohodnotnou kávu, kterou si můžete dát kdykoliv chcete. Čas od času je potřeba udělat odvápnění přístroje, ale to také není nic těžkého a v návodu je vždy přesně popsáno, jak to provést.
 probíhá příprava latte
Kapsle do kávovaru
Mnoho lidí napadne také jedna důležitá otázka. Kávovar na kapsle není většinou drahá záležitost, ale vyplatí se nám to dlouhodobě? Zde si musíme říci pravdu, že kapsle bohužel nejsou levnou záležitostí a pokud si kávu budete dělat často, případně i několikrát denně, tak se vám provoz prodraží. Cena se pohybuje většinou od 99 Kč až i přes 200 Kč za jedno balení. Balení jsou různě velká, většinou 10 ks kapslí, ale může být i více. Pro některé je to moc peněz, jiným to nepřijde. V tomto záleží konkrétně na každém z nás, jestli je ochoten za kapsle peníze dát. Rozhodně doporučuji kupovat originální kapsle a ne napodobeniny. Tím si určitě můžete kávovar poškodit!