Už několikátý měsíc po sobě plní čeští populističtí politici to, k čemu se zavázali v touze po opětovném získání co největšího počtu mandátů. Už několikátý měsíc létají stovky milionů, z okna. A budou létat i nadále. Protože stát na to sice nemá, je v hlubokém mínusu, ale přesto na to peníze jsou. Momentálně zřejmě díky tomu, že si čeští prosťáčci kupují státní dluhopisy a dávají tak vládě peníze, které lze rozfofrovat.
dieslová lokomotiva

Už několikátý měsíc nám naši vládcové dotují měrou nebývalou veřejnou dopravu pro seniory a omladinu. A aby mohli studenti ve věku do 26 let a senioři nad 65 let jezdit ve vlacích a autobusech na všech vnitrostátních dálkových regionálních linkách, v rámci integrovaných dopravních systémů a také na linkách městské hromadné dopravy, zajíždějících za hranice města, za čtvrtinu běžné ceny, vyhodil stát jenom za listopad 488,3 milionů korun. K čemuž konstatuje, že je to méně než v říjnu, kdy stát na toto musel vynaložit 512 milionů korun.
zkřížené kolejnice

Dohromady tak bylo za prvních čtvrt roku tohoto korumpování mladých a starých voličů vyhozeno ze státních financí 1,46 miliardy korun.

Pomohly si prý zejména České dráhy, jimž ze zmíněných dotací připadlo za první tři měsíce přes 657 milionů korun a z těchto v listopadu 207,5 milionu, přilepšil si i RegioJet s listopadovými 29 miliony korun, i Arriva Morava s 16,8 milionu korun, Leo Express dostal skoro devět milionů, GW Train Regio přes půldruhého milionu, Arriva City přes patnáct milioonů a Student Agency zhruba totéž.
stará lokomotiva

Ač to tak vysloveně nevyznívá, jsme vlastně těmito informacemi, jež jsou bohužel veřejností vnímány až neskutečně apaticky, jenom a pouze utěšováni. Protože se nenaplnilo to, čeho se veřejnost obávala dost možná nejvíce, a to to, že dojde k přeplnění spojů. Jistě, o svátcích byly některé linky vyprodány již dlouho předem a na některé zájemce se zkrátka nedostalo, ale jinak se nemačkáme. Protože počty cestujících díky oněm dotacím vzrostly jenom „o jednotky procent“. Což má veřejnost uchlácholit; ač nevím, nakolik oprávněně. Protože zatím máme za sebou teprve převážně nepřívětivou část roku, kdy to lidi zase až tak ven netáhne, a část roku ideální pro výlety penzistů, teprve přijde, až pominou mrazy a vše kolem se začne probouzet ze zimního spánku, kvést a vonět. A právě až to kolem začne vonět, začne tato kauza možná pořádně smrdět. Dotovaní lidé začnou vyrážet na levné výlety a stát bude platit a platit. Totiž ne stát, ale všichni jeho občané, kteří povinně platí daně.

Ale to bude jedno. Protože už se stihlo i tak zapomenout. Na to, že šlo o pěkně drahou koupi volebních hlasů privilegovaných skupin obyvatelstva. Kterou budeme muset my všichni zaplatit ze svého.