Tento vir byl v druhé polovině prázdnin celou jednou třetinou ve hrozbách počítačů. Není pravdou, že by vám ten Agent vymazal data, nebo dokonce poškodil hard disk ve vašem zařízení, ale paseku nadělal pořádnou. Patří totiž „jen“ k nevyžádaným aplikacím, k těm, o které nestojíte, a pro něž je zkratka PUA ( (Potentially Unwanted Applications) velmi výstižná.
Zkusme to laicky a bez složité terminologie. Prostě na netu kliknete na reklamu, popřípadě na nějakou anketu, která vám slíbí za vyplnění něco hodnotného a už jste v tom. Nejvíce je prý tento vir v nelegálně stahovaných filmech. Adware se pak usadí u vás, a začne svou práci. Totiž práci, začne vydělávat svému odesílateli. Vám ne.
komunikace na software
Jeho práce spočívá v tom, že například vyhazuje různá okna, kterých se musíte zbavit kliknutím, nebo také bannery.
Co z toho tvůrce má? Ptáte se. Nu, peníze, protože je placen za proklik, a ve velkém množství mu to vynese pěkný peníz.
Tento adware, (někteří odborníci v této kombinaci nepoužívají slovo vir), tedy není „smrtelně nebezpečný“ jako některé jiné viry, ale prostě tady je. Proto se před ním třeba mít na pozoru.
Tedy, když už potřebujete něco stáhnout, nikdy nepřistupujte na to, že si stáhnete také doplněk prohlížeče (například), i když vám slibují, že prohlížeč pojede rychleji. Nepojede, naopak se asi bude trošku brzdit právě těmi reklamami, která na vás bude chrlit.
„Agent“ měl nějako dobu klesající tendenci, ale nyní je opět na vrcholu, jak tvrdí Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky antivirového gigantu Esetu. 
červené světadíly
Samozřejmě že tento malware rozhodně není sám, a je ho spousty, ale tento byl zachycen v každé čtvrté internetové hrozbě. Což je tedy dost, i když někdy může být řeč čísel dosti zavádějící.
Buďte tedy opatrní, abyste nedali tomuto nepříteli šanci, aby se u vás uhnízdil. Protože byste si zadělali na zcela zbytečné problémy a potíže.