Rychlá půjčka u splátkové společnosti je přesně to, co se vám podsouvá v téměř každém reklamním spotu v televizi na kterékoliv stanici. TV reklama je drahá, ale těm společnostem poskytující rychlé půjčky se vyplatí. Ono to totiž nejsou ani půjčky. Je to skutečná lichva. Úroky a náklady na splacení půjčky jsou takové, že pro ně není snad ani slušný termín. RPSN totiž může dorůst hodnoty přes 200%!

šest balíčků peněz

Velice dobře si proto rozmýšlejte vše, co vám rozhodnutí, vzít si půjčku u splátkové společnosti přinese, co to pro vás bude ve skutečnosti znamenat, jak moc to ovlivní váš život po dobu splácení. Rozmýšlejte se v okruhu toho, jestli jste zdraví, jestli máte dobré a hlavně jisté zaměstnání. Jestli váš příjem je dostatečně vysoký abyste zvládli každou splátku a abyste zvládli finančně vykrýt i případné životní komplikace, které mohou nastat v průběhu doby splácení půjčky. Počítejte zkrátka se vším. Neočekávejte, že vás v průběhu splácení půjčky potká něco dobrého. Zázraky se nekonají. Pokud si myslíte, že je pro vás půjčka bezpečná, věřte, že jste na omylu. Není. Pro nikoho není bezpečná.
mladá žena a pokladnička

Splátkové společnosti mohou neseriozně postupovat už přímo u sjednávání úvěru.  Vy žádáte o konkrétní částku v konkrétním produktu společnosti. Nepotřebujete více peněz, a proto o jejich produkt žádáte v té nejnižší možné úrovni. Jejich zaměstnanec vás vyzpovídá, většinou přímo u vás doma, a pak s vámi sepíše žádost o půjčku. Odešle ji na schválení. Jaké překvapení? Vaše půjčka je zamítnuta. Místo ní vám splátková společnost nabízí produkt jiný. Nabídne vám jedenapůlkrát více peněz! Jenže za podmínek, které se od vaší žádosti razantně liší. Samozřejmě k vaší tíži.

Splátkové společnosti využívají lidí v nouzi, aby na nich vydělali co nejvíce peněz. Tváří se, jako andělé spásy, přitom jim nejde v žádném případě o vaše dobro. Vůbec je vy, vaše problémy, nebo váš osud nezajímá. Jste jím úplně jedno. Zajímají se jen a jen o vaše peníze. V podstatě jsou rádi, když nebudete schopni splácet. Vydělají na vás o to více. Tak na to myslete, když vás budou lákat na půjčky bez úroků, bez jakýchkoli poplatků. Je to jen vějička a vy uděláte nejlíp, když na ni neskočíte.